Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresörler yapısı ve çalışma şekli bakımından yüksek ve yoğun ses çıkartan makinelerdir. Kompresör odalarına ses yalıtımı yapılmazsa oldukça yüksek sese maruz kalırsınız ve bu sizi ciddi anlamda rahatsız eder. Sağlıklı bir çalışma ortamı için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Ses izolasyonu yaptırdığınız takdirde kompresör odasındaki sesi azaltmış ve daha verimli bir çalışma ortamı elde edeceksiniz.

Pistonlu kompresörler çok fazla ses çıkartarak çalışır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin her çalışma esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içinde hareket etmesidir. Kompresörler de oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerinden gelen sesler hava filtresinden emilen havanın çıkmış olduğu sesler birleşince gürültü kirliliği meydana gelir.  Bu sebepten dolayı kompresör sanayi kuruluşlarında üretim hatlarına ses izolasyonuna uygun ürenler tedarik etmektedirler.

Kompresör odalarınızda yanmaz bariyerli akustik sünger kullanabilirsiniz. Bariyerli akustik süngerlerin ses emme performansı yüksektir. Bunun yanı sıra kompresör odalarında zemin ses yalıtımı için kauçuk mantar levha ve kauçuk mantar şilte, taş yünü, kauçuk tabanlı halılarda kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir önceki ürünümüz olan Jeneratör Odası Ses İzolasyonu başlıklı ürünümüz jenaratör ses emici sünger, jeneratör akustik sünger ve jeneratör odası ses izolasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Ürünlerimiz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.