Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı

Ses yalıtımının yapılması gereken bir başka yer de tiyatro salonlarıdır. Seyirci oyun esnasında sahneden gelen sesi rahat bir şekilde duyabilmesi akustik bir ortam olması gerekir.Aynı şekilde tiyatroyu izlerken dışarıdan gelecek seslerinde izolasyon olması gerekmektedir.tiyatro salonu ses yalıtımı

Tiyatro salonu ses yalıtımı

Ortamın akustik olması için dikkate alınan konular; yalıtım malzemesinin hacmi, döşeme seçimi, salonun yapısı, eşyaların konumu, absorsiyonu ve ses kaynağının özellikleri alınmalıdır. Bu tarz ortamlarda mekanda gürültü olmamalı, sesin titreşim, rezonans değerleri optimum olmalı ve gürültü ihtiva edilmemelidir.

Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı

Bu tarz ortamlarda mekanda gürültü olmamalı, sesin titreşim, rezonans değerleri optimum olmalı ve gürültü ihtiva edilmemelidir. İstenmeyen ve rahatsız edici seslerden ortamın arındırılması, dış mekanlara sesin aktarılmasının engellenmesi için uygun koşulları oluşturmak yalnızca ses yalıtımı firmalarının desteğiyle sağlanabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir önceki ürünümüz olan Disco & Bar Ses Yalıtımı başlıklı ürünümüz bar akustik yalıtım, bar ses izolasyonu ve bar ses yalıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Diğer Ürünlerimiz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.